Domů Kácení stromů Sítě a hroty proti ptactvu Výškové práce Kontakt tel. 777126567

Kácení a prořez stromů

Povolení ke kácení stromů
Ceny káceníPodnikáme bez obav, jsme plně pojištěni

Ceny - kácení stromů a kácení rizikových stromů

Kolik zaplatím za poražení stromu? Kolik stojí kácení - poražení stromu rostoucího blízko budovy, plotu, elektrického vedení?

Cena kácení stromů

Cena kácení záleží na několika faktorech - je to velikost stromu, přístup ke stromu a zejména jeho vzdálenost od budov, plotů či čehokoli, na co nesmí spadnout. Z tohoto vyplývá, že cenu za pokácení pravě Vašeho stromu/stromů zde nenajdete.

Často stanovujeme cenu z fotogtafií a obvodu kmene. Pokud nám posíláte žádost o naceněníní, prosíme pošlete fotografie focené z 20 - 30ti metrů z pohledů rovnoběžných s ploty, domy a podobnými překážkami.

Jak vyfotit strom ke kácení

Na obrázku jsou oranžovou barvou naznačeny směry pro focení. Jsou rovnoběžné s ploty i se stavbami v blízkosti.

Na stránkách můžeme nabídnout jen tento velmi hrubý ceník rizikového kácení abyste si mohli udělat obrázek o orientační ceně.
Následující tabulka udává orientační cenu při kácení jehličnanů se zachytáváním části dřeva do lana. Cena, zejména u silnějších stromů klesá, pokud je možné dřevo shazovat k patě stromu. A podobně, pokud je třeba většinu dřeva zachytávat, cana kácení je vyšší. Cena je vyšší i za kácení značně nakloněných, nebo suchých stromů.

Ceník kácení jehličnatých stromů

Cenu snižuje kácení více stromů, nebo jejich možnost kácení vcelku po vyvázání. Například kácení sedmi smrků s obvodem 70 - 100 cm v blízkosti altánu a plotu z druhé strany vyšlo na 5 500 kč - stromy jsme po odvětvení vyvazovaly mezi sebou tak, aby šly položit přesně mezi.

Levné kácení

Pokácení stromu rostoucího jeden a půl násobek výšky od všeho,s co by jeho pád mohl poškodit a zároveň je dobře přístupný, vyjde podle velikosti (obvod od 50ti do 200cm) na 300 až 2 500 Kč. V ceně je i odvětvení a rozřezání na kusy, se kterými je možno manipulovat. Minimální cena zakázky je však vždy 2 000 Kč.

Cena kácení stromů v těžko přístupném terénu

Kácení stromu, který je možno položit řezem u paty, ale roste v těžko přístupném terénu, je o 50% vyšší.

Cena kácení rizikových stromů (vždy bezpečně a s pojištěním)

Stromy rostoucí blízko všeho, co by pádem mohly poškodit. Kácí se se zachytáváním části, nebo veškeré dřevní hmoty do lana. Takové kácení můžeme jen velmi zhruba nacenit od stolu jen u jehličnanů 80cm za cca 1 500 kč až 200 cm cca 4 000 Kč. Smrky a jedle se kácejí lépe než borovice.
U listnáčů záleží na větvoví. Například jasan 25m vysoký s obvodem 210cm, který se musel celý zachytávat do lana vyšel na 6 000 Kč. V okolí Ústí nad Labem, nebo k větším stromům vždy však rádi a zdarma přijedeme strom nacenit. U malých a vzdálenějších zakázek se obvykle domlouváme na hodinové sazbě za práci - 600 kč/hod člověk s pilou a 300 kč/hod pomocník (pokud je třeba) plus 10 kč/km (platíte jen cestu tam).

Příklady cen zakázek

Pro ilustraci uvádím tři různé zakázky:
Smrk 13m vysoký 130cm v obvodu s pěti metry volného prostoru v jednom směru za 4 800 Kč i s rozřezáním na 30cm špalky a odvozem větvoví.
Sedm smrků o výšce 10 - 13m obvod od 70 do 100cm rostoucí nad altánem z jedné strany a plotem z druhé strany za 5 500 kč s rozřezáním na 1m špalky a srovnáním větví na hromadu.
Jasan 25m vysoký 210cm obvod se zachytáváním všeho dřeva do lana za 8 000 Kč.